sakallı(kirpi) ipten klozet takımı biz yaptık müthiş oldu!!!!

Bu harika klozet takımını o yaramaz oğluna rağmen hamaratmı hamarat arkadaşım SUNA kız kardeşinin çeyizi için yaptı. Ben kendime yapmayı düşünüyor fakat elim boş kalmadığı için fırsatım olmuyordu. Suna yapmaya karar verince benim içinde iyi oldu ölçülerini ayarlamış oldum kendim yaparken zorlanmayacağım. Sizin içinde ölçüleri açıkça veriyorum çünkü hiç bir yerde bu tam ölçülerde yok biz çok aradık ama bulamadık...

YAPILIŞI : Büyük paspasa 60 ilmek ve 7 numara şiş ile başlıyor ve iki yüzünüde ters yani haroşa hazır klozet takımlarının boyu kadar örüyoruz.

                    Klozet altını 40 ilmek başlıyor ayırma yerine geldiğimizde iki kulakçık için yanlardan 15 ilmek bırakıyor ve ortada kalan 10 ilmeği kesiyoruz ve kulakçıkları da yeteri kadar ördükten sonra ilmekleri kesip bitiriyoruz.

                     Klozetin kapağı için 20 ilmekle başlıyoruz. Her sırada  iki yandan 35 ilmek olana kadar arttırıyoruz ve yaklaşık bir karıştan az fazla ördükten sonra 20 ilmek kalana kadar ara ara her iki yandan oval olacak şekilde kesip bitiriyoruz . Etrafını bol zincirle dolanıyoruz lastik takma bölümü için.

YEŞİL YAPRAKLAR:   3 ilmek başlıyoruz. 22 ilmek olana kadar her sırada iki yandan artıyoruz.4 sıra artmadan düz örüyoruz. Her sırada iki yandan 3 ilmek kalana kadar eksiltiyoruz .

DALLAR:   10 ilmekle başlıyoruz. Büyük paspasın dalı için iki karıştan az fazla - klozet altının dalı içinse bir karıştan az fazla örüyoruz.

PEMBE ÇİÇEKLER:   5 ilmekle başlıyoruz. 22 ilmeğe kadar her sırada iki yandan artıyoruz. 6 sıra  artmadan düz örgü yapıyoruz. Her ters yani haroşa olan tarafta iki yandan birer ilmek kesiyoruz. 10 ilmekle bitiriyoruz.

SARI ORTALAR: 10 ilmek başlıyoruz. 19 ilmek olana kadar her sırada iki yandan artıyoruz. 6 sıra düz örüyoruz artmadan. 10 ilmek kalana kadar her sırada iki yandan eksiltiyoruz.

1.NOT: Renkli dal,yaprak ve çiçekleri 2.5 numara şiş ve ince sakallı ip ile zemini 7 numara şiş ve kalın sakallı ipin içine aynı renk yün karıştırıp örüyoruz.

2. NOT:  Örgünün üzerine çiçeği,dalını,yaprağını  yerleştirirken vede dikerken içlerine birer parça elyaf koyarsanız pof pof kabarık oluyor ve daha hoş gözüküyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !