KİRPİ (SAKALLI) İPTEN KLOZET TAKIMI

15 TATİLDE MEMLEKETTEDE OLSAM SADECE GEZMEDİM TABİKİİİ.YENGEM EVİNİ TADİLAT YAPTIRDI. YENİ BANYOYA BİR ŞIKLIK GEREKTİ VE SAĞOLSUN KIZKARDEŞİMİNDE YARDIMIYLA ZEMİNLERİ O ÖRDÜ BU HARİKA KLOZET TAKIMINI YAPTIK SERPİLCİĞİME...BANYONUN TONLARIDA KREM VE KIRMIZI OLDUĞU İÇİN HARİKAMI HARİKA OLDU VALLA....

YAPILIŞI : Büyük paspasa 60 ilmek ve 8 numara şiş ile başlıyor ve bir yüzünü ters yani haroşa, bir yüzünüde düz örgü hazır klozet takımlarının boyu kadar örüyoruz.

Klozet altını 48 ilmek başlıyor ayırma yerine geldiğimizde iki kulakçık için yanlardan 17 ilmek bırakıyor ve ortada kalan 10 ilmeği kesiyoruz artan 4 ilmeğide iki taraftanda birer eksilterek boğaz oyuntusu veriyoruz. ve kulakçıkları da yeteri kadar ördükten sonra ilmekleri kesip bitiriyoruz.

Klozetin kapağı için 20 ilmekle başlıyoruz. Her sırada iki yandan 36 ilmek olana kadar arttırıyoruz ve yaklaşık bir karıştan az fazla ördükten sonra 20 ilmek kalana kadar ara ara her iki yandan oval olacak şekilde kesip bitiriyoruz . Etrafını bol zincirle dolanıyoruz lastik takma bölümü için.

YEŞİL YAPRAKLAR: 3 ilmek başlıyoruz. 23 ilmek olana kadar her sırada iki yandan artıyoruz.4 sıra artmadan düz örüyoruz. Her sırada iki yandan 3 ilmek kalana kadar eksiltiyoruz .

DALLAR: 12 ilmekle başlıyoruz. Büyük paspasın dalı için iki karıştan az fazla - klozet altının dalı içinse bir karıştan az fazla örüyoruz.

KIRMIZI ÇİÇEKLER: 5 ilmekle başlıyoruz. 23 ilmeğe kadar her sırada iki yandan artıyoruz. 6 sıra artmadan düz örgü yapıyoruz. Her ters yani haroşa olan tarafta iki yandan birer ilmek kesiyoruz. 10 ilmekle bitiriyoruz.

SARI ORTALAR: 10 ilmek başlıyoruz. 20 ilmek olana kadar her sırada iki yandan artıyoruz. 6 sıra düz örüyoruz artmadan. 10 ilmek kalana kadar her sırada iki yandan eksiltiyoruz.

1.NOT: Renkli dal,yaprak ve çiçekleri 3.5  numara şiş ve ince sakallı ip ile zemini 8 numara şiş ve kalın sakallı ipin içine aynı renk yün karıştırıp örüyoruz.

2. NOT: Örgünün üzerine çiçeği,dalını,yaprağını yerleştirirken vede dikerken içlerine birer parça elyaf koyarsanız pof pof kabarık oluyor ve daha hoş gözüküyor.

3.NOT: BU KLOZET TAKIMINI DAHA ÖNCEDE ÖRMÜŞ VE ÖLÇÜLERİ YAYINLAMIŞTIM. İLMEK SAYILARINDA NİYE FARKLILIKLAR VAR DİYEN ARKADAŞLARIMA YANIT OLARAK İPİN İNCE VE KALINLIK FARKINDAN VEDE KLOZET TAKIMININ BÜYÜKLÜĞÜNDEN KAYNAKLANIYOR...BİZ HANGİSİNİ KULLANACAĞIZ DİYORSANIZ BU SON ÖLÇÜLER KENDİ  BANYOSUNA YAPANLAR İÇİN İDEAL ÖLÇÜLER...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !